WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Haziran 28, 2017

Dunkirk Etkinliği ve Tüm Detaylar


     Yüksek beklentiler sunan yeni bir senaryo...

Senaryo Tanıtımı


 • Senaryo ismi "Dynamo"(Dinamo), bu isim tarihte bu operasyonunda gerçek kod ismidir.
 • Senaryo gereğince oyuncular T4 - T6 arası muhriplerle oynayabileceklerdir. Oyuncuların zırhlı, uçak gemisi yada kruvazör alması mümkün değildir
 • Oyuncular sıkışmış durumda bulunan İngiliz askerlerini kurtarmak için küçük gemiler ile güney sahillerine ulaşacak, daha sonra Alman topçu, torpido botları ve hava saldırısı altında mayınlı bölgeye geri çekileceklerdir.

İt Dalaşı
 • Tüm senaryo boyunca hem Alman hem İngiliz kuvvetleri senaryo gereğince büyük miktarda hava filolarını bölgeye göndereceklerdir. Gönderilecek uçaklar arasında:
 • Luftwaffe Bf109, Bf110, He111 ve Ju87 model uçakları,
 • İngiliz Kuvvetleri ise; Hurricane Mk1, Paul Defiant ve Hudson modler uçakları gönderecektir.
 • Luftwaffe'nin sınırsız uçak rezervine sahip ve tek seferde 12 avcı, 24 dalış bombardıman ve 3 torpido bombardıman uçağı gönderebilir.
 • Oyuncular bu saldırıları karşılamak için bir fırsata sahip. İkincil görevleri yaptıklarında gönderilen uçak sayılarıda değişiyor. 4 avcı, 8 dalış bombardıman ve 18 torpido bombardıman olarak.
 • İngiliz kuvvetlerinin ise senaryo boyunca sadece 36 uçağı bulunmakta.
 • Eğer oyuncular düşman hava kuvvetlerini zayıflatmayı başarırsa, müttefik uçaklar, torpido bombardıman uçaklarını rahatça temizleyebiliyor ve oyuncular için mayın taraması yapabiliyor.
 • Tüm uçakların hayatta kalabilirliği, sıkı bir destroyer grubunun koordinesine bağlı. Koordine şekilde oynandığında hava saldırılarından başarılı bir şekilde kurtulabiliyorlar ama eğer başarısız olurlar ve uçaklar tarafından saldırıya uğrarlarsa, düşman torpidoları 40kts hız ile 10000 hasar potansiyeli ile bir geminin ölümcül bir tehditi olabiliyor.
Mayın Tarlası

Oyun mekanikleri baz alındığında, mayınları sabit duran torpidolara benzetebiliriz ancak mayınların daha iyi bir tespiti var be hasarları 14400 olarak ayarlanmıştır. Düşük seviye bir muhrip büyük ihtimalle çarptığı anda batacaktır.

Torpido Botları

Alman torpido botları küçük ve sadece bir kerelik 2 torpido ateşleyebiliyor. Ana silahları olmayan bu botların, hava savunma silahları mevcut ve müttefik uçakları için tehlike oluşturuyor.

Başarımlar ve Ödüller

Senaryo boyunca elde edeceğiniz başarımlar aşağıda gösterilmiştir.


 

 

 

 

 S26 Torpido Bot
210mm Obüs
Ju87 B2 
 Defiant Mk1
 

 

 

 

 CDSW Topçu Traktör
 Bofors QF MkIII
Aronia Motorbot 
John Cattling Trol Teknesi
 

 

 

 

 Medway Queen Vapuru
 Kayık
 Watson Kurtarma Gemisi
 35ft Motorbot
 

 

 

 


 Renault AGC-3 Ambulans
Peugeot DK5j Kamyon 
Leyland Kamyon
 Bedford Kamyon

Senaryoyu bitirdiğinde ise güzel ödüller sizleri bekliyor olacak. 

 Senaryoyu bitirdiğinize dair yeni başarım
Dunkerque gemisnin yeni kamuflajı 

Özel yeteneklere sahip yeni bir İngiliz kaptan. 
 • Normal bir kaptanla karşılaştırdığımızda, yeni İngiliz kaptanında Sis yarıçapı büyütmesi %30, Her derde deva yeteneğinin sağladığı bonus %10, küçük kalibre silahların dönüş hızı 3°/s ve büyük kalibre silahların dönüşüne ise 1°/s olarak ayarlanmış. Yeterli ve güzel bonuslar.
Güzel bir etkinlik olacağa benziyor, özellikle mayın özelliği ilk defa kullanılacak ve belki bu bir milad olacak. Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirisiniz.

2 yorum: