WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ocak 30, 2017

Geliştiricilerden Bilgiler VIII


S. Sarf malzemelerini her gemide aynı tuş olarak atamak ne zaman mümkün olacak?
C. Bu yıl içerisinde her tuşu ayrı ayrı atayabilme özelliğini ekleyeceğiz.

S. Sizce de ortada bir adaletsizlik yok mu? Katapult avcıları zırhlılarda 90 saniye hizmet süresine sahipken, kruvazörler halen 360 saniye süreye sahip.
C. Adaletsiz olduğunu düşünmüyorum. 0.6.0 ile birlikte bazı sınıflara dengeleme getirildi. Zırhlılar için bu uçağı zayıflatmamız gerekiyordu ama bunu kruvazörler için düşünmüyoruz.

S. Mevcut durumda 19 olan kaptan yeteneği üst sınırını yükseltmeyi düşünüyor musunuz?
C. Yakın gelecek için hayır.

S. Geliştiricileriniz, oyuncularınız yüksek seviye savaşlardan memnun olmadıklarının farkında mı? Haritalar çok büyük, mesafeler çok fazla, uçaklar çok hızlı, silahlar çok güçlü vs. Planlarınız arasında yüksek seviye savaşları değiştirmek var mı?
C. Sunucu istatistiklerimiz yüksek seviye savaşlarda istikrarlı bir artış göstermekte. Beklenen Yamato'ya kavuşma yada her geminin benzersiz gücüne rağmen, yüksek savaşların popüler olmadığını söyleyemeyiz.

Oyun metasının, seviyeleri tek tek tırmanan oyunculara yansıttığı etkiyi biliyoruz. Bazı oyuncuların seviye V-VII savaşlarını, seviye VIII-X savaşlarından daha çok sevmesini anlayışla karşılıyoruz. Tercih meselesi.

Son olarak yüksek seviyeli maçlar için yapılan ekonomi güncellemesi, sadece kazanç ve onarım üstünde etkili olmamakla beraber, ekstra kazanılan bonuslar ve yüksek seviyeye adapte olmaya yarayan konteynerler ile zevkli hale geliyor.

S. Planlarınız arasında batan gemilerin animasyonlarını değiştirmek var mı? Tüm gemiler bir patlama ile birlikte yavaşça batıyor ve bu harika grafikleri olan oyunu biraz kötü gösteriyor. Gemiler ne zaman savaşta kalacaklar?(Sanırsam batıkları kastediyor)
C. Bu sene tüm oyun içi animasyonların yeniden elden geçirileceğini ve yeni bir versiyonu çıkarmayı planlıyoruz. Gemi batıkları zaten oyunda kalıyor. Biz bunu oyun performansını etkilemeden daha ne kadar fazla oyunda tutabileceğimizi bilmiyoruz.

S. Elit gemi DP'sini, gemi kaptanı üzerinde mümkün olabilir mi? WoT'da mümkün çünkü.
C. Hayır, ama 0.6.0 güncellemesi ile Elite kaptan DP'sini istediğiniz ülkenin kaptanına harcayabilirsiniz.

S. Özellikle Tier X gemiler için satılan kalıcı kamuflajların verdiği %100 DP bonusu çok gereksiz duruyor. Mevcut bonusu, serbest DP yada komutan DP'si olarak değiştirilmesi mümkün mü? Çünkü 5000 Doblon az para değil.
C. Bu bonusun gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Kaptan ve Serbest DP'nin alınan DP'yi baz alarak hesaplandığını unutmayınız ayrıca bu bonus günlük olarak açılan ve DP kazanmanızı isteyen konteyner görevlerinde kolaylık sağlıyor.

S. Ne tür yeni silahları eklemeyi düşünüyorsunuz?
C. Burada bir açıklama yapamam.

S. Oyuna ne zaman yeni bir oyun modu eklemeyi düşünüyorsunuz? Rastgele savaşlar biraz sıkıcı geliyor gibi;birçok oyuncu ise Sıralama savaşları bekliyor. Online Poker bile yedi oyun moduna sahipken, PvE'yi saymazsak bir oyun moduna sahibiz.
C. İki yolumuz var PvE, PvP? Bunların içinde ise CO-OP, Rastgele, Sıralamalı ve Ekip savaşları var. Bu saydığım her sınıf ise içerisinde Egemenlik, Merkez Üssü, Standart Savaş vs gibi alt elemanlar içeriyor. En başa dönmek gerekirse biz benzersiz oyun modlarını sadece özel günler için ekliyoruz örneğim küvet savaşı, cadılar bayramı vs.

Mevcut durumda PvE modunu geliştiriyoruz ve maksimum oynanabilirliğe eriştirmeye çalışıyoruz. İleri ki zamanlar için ise PvP modunu geliştirmek var. Yakın zamanda sizlere bunlarla ilgili bilgi duyurmanın mutluluğunu yaşıyorum.

S. Zırhlılarda ki 90 saniyelik Katapult avcısını bir nebze olsun dengelemek için, uçağı daha agresif bir role bürür müsünüz?
C. Katapult avcısı işini gayet iyi yapıyor ve değişiklik planlarımız arasında yok.

S. Sis zamanlayıcısı eklemeyi düşünüyor musunuz?(Hali hazırda modla erişilebiliyor)
C. Bu yıl ki planlarımız arasında.

S. Bize biraz geliştirilen Sovyet Zırhlılarından bahsedebilir misiniz? Lütfen bizlere "Bu sene değil" demeyin. Bu çok fazla beklenen bir ağaç(hassiktr ordan ingilizler varken kim takar rusları) ve oyuncular geliştirme hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.
C. Bu röportaj yeni gemi sınıfları ile ilgili duyuruları içermiyor.


Kaynak: WOWS EU FORUM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder