WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ekim 02, 2016

Torpidoların Gerçekteki ve Oyundaki Değerleri

Bu yazımızda WG 'nin torpidoları oyuna eklerken nereden nasıl etkilendiğini ve oyuna eklerken nasıl bir yol izlediğini sizlere anlatacağım. Bu yazı REDDIT portalında "beachedwhale1945" tarafından yazılmış ve tarafımca çevrilmiştir.


Yukarıda ki listeyi öncelikle kısaca açıklamak istiyorum:

  • RL: Gerçekteki kg değeri,
  • Game: Oyundaki değeri,
  • Convension: Arada ki fark
WG 'nin hız, menzil ve hasar için ayrı ayrı kullandığı formüller var arkadaşlar. Tarihsel bilgiye dayanarak bir formül geliştirmişler ve oyuna eklenen her şeyde ama her şeyde bir formül kullanarak oyundaki parametreleri ortaya çıkartıyorlar. Şimdi o formüllerden bazılarını ele alalım.

Menzil

Menzil parametresinde WG büyük çoğunluklar tarihsel veriyi direkt olarak oyuna yansıtıyor. Edindiğimiz bilgiye göre sadece US torpidoların da çok ufak bir güçlendirme yapılmış. Bunun haricinde RUS 53-39 ve 53-36 torpidolarının menzil farkının mod.1 mod.2 gibi mod farklılıklarından olduğu belirtilmiş.

Hız

Menzili açıkladığımıza göre hız parametresine gelebiliriz. Gerçekte ki hızı oyuna uyarlamak için bir formül geliştirilmiş. Bu formül
  • OyunHızı=,876*TarihselHız+25.5
Bu formül neredeyse tüm parametrelerde uygulanmış. Kabataslak olarak gerçekte 35kts hıza sahip olan bir torpido bu formülle 56kts hıza sahip olarak oyuna eklenmiş.

Hasar

Geldik en önemli konuya. Hız formülünü yazıp hesapladığım zaman, hasar formülüm beni rahatsız etti. Önce bir formüle bakalım:
  • Hasar=37.72*Warhead(kg)+2928.63
Hız formülüne benzediğini biliyorum. Hesaplamalara geçmeden önce sizlere not düşeceğim birkaç esas var:
  • Birçok torpido 300kg kadar ve yine birçok torpidonun hasarı ülkelere bakmaksızın 14400 civarı. Ancak Type 8 No. 1 'in hasarı 14600
  • US Mark 9 torpidosu 95.25kg bir patlayıcı ağırlığına sahip ve hasarı 6233 ancak IJN ve RUS torpidolarının patlayıcı ağırlığı 95-96kg arasında ancak hasarları 6133.
Not: Formüllerde hata olabilir, bu formüller WG 'nin geçmiş zamanda paylaştığı formüllerin geliştirilmesi ile oluşturulmuş da olabilir. Amacımız size kabataslak bir fikir sunmak ve "WG bunları neye göre belirliyor?" sorunuza cevap bulmaktır.

Kaynak: REDDIT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder