WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Eylül 30, 2016

REDDIT S/C - 29.09.16 Part 1

Selam herkese, öncelikle şunu belirtmek isterim ki evimdeki internet sorunları hâlâ devam etmekte bu yüzden sizlere verdiğim geçen pazar yayınlarıma devam edeceğim haberi biraz gecikti. Mobil hattımda da bir internet sorunu yaşadım ve bugün çözüldü mobilden bağlanarak haberleri sizlere ulaştırmaya devam edeceğim. Sitenin kontrol paneline baktığımda günlük olarak siteyi kontrol eden kişileri görmek mutluluk verici hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Uzun aradan sonra ilk haberimizi bir S/C üzerine yaptım. Umarım merak ettiğiniz noktalara ışık tutabilirim. İyi okumalar.

Not: S/C 'lerle ilgili şunu da belirtmek isterim ki ben tüm soruları çevirmiyorum bazı sorular gereksiz oluyor yada aşırı uzun ama uzun olduğu kadarda boş bilgi içeriyor. Soruların tamına kaynak bölümünde ki linkten orjinal dilde ulaşabilirsiniz.

S. Eminim bu soru canınızı sıkan soruların başında geliyordur ama, İngiliz Kruvazörleri ile ilgili neler oluyor ya? Neden hâlâ gelmediler?

C. İlk getirdiğimiz konsept beraberinde "YP-Sis-Klik-Klik-Spam" tadında bir oynanış getirdi, biz bunu kabul edemez ve destekleyemezdik. Biz istiyoruz ki her sınıf(dal) kendine has yetenek ve oynanış getirsin. Yeni gelen bir sınıfın eskisinin klonu olmasını istemiyoruz.

Bu yüzden yeni bir konsepti test ettik ve buna ikinci jenerasyon dedik. Testlerimiz esnasında bu jenerasyondan da beklediğimiz sonuçları alamadık ve yeniden bir jenerasyon geliştirip buna da üçüncü jenerasyon dedik. Bu son testlerimiz bizim istediğimiz standartlara daha yakın bir sonuç verdi. Hâlâ testler devam ediyor umarız ki 0.5.13 güncellemesine yetiştirebilelim.

S. Epey bir oyuncu kitlesi Tier V ve Tier 6 savaşlarının +2/-1 kuralı geldikten sonra oldukça zorlaştırıldığını düşünüyor. Planlarınız arasında bu duruma el atmak var mı? Eskisi gibi +2/-2 olma olasılığı?

C. Biz Tier III-IV ve Tier VII-VIII savaşlarını daha eğlenceli hale getirirken, Tier V-VI savaşlarını daha oynanması zor hale getirdik. Bu bizim için bilinçli bir karardı. Şuan bu duruma eğer gerekiyorsa bir müdahale için araştırmalar yapıyoruz. Gerekirse bir ayarlama yapacağız.

S. CV kumanda arayüzünde, uçakları ve gemiyi kontrol etmek için çok fazla birime çok kısa süre içerisinde emir vermeniz gerekiyor. Bu durum çok zahmetli oluyor, ayrıca sadece zahmet değil. Uçaklarınızı seçerken ve emir verirken zaman kaybediyorsunuz ve farkında olmadan geminizi de tehlikeye atıyorsunuz. Bu durum çok öfke verici. Planlarınız arasında bu çalışma biçimini değiştirmek var mı?

C. Planlarımız arasında tüm CV arayüzünü değiştirmek var. Ayrıca başka bir sorunda birilerinin yanlış tuşlara basıp gemisini tehlikeye sürmesi. CV arayüzü çok karışık. Bu durumuyla CV öğrenme gelişimine katkısı çok az. Bunu değiştirmek istiyoruz ancak önümüzde ki gelecek olan güncellemeler de uçaklarla ilgili olan büyük güncellemeler tamamlanmış olacak yani size tam olarak bu sorunun ne zaman çözüleceği ile ilgili bilgi şimdilik veremem.

S. CO-OP için yenilikler var mı? Her büyük güncelleme de AI ile ilgili geliştirme haberleri paylaşıyorsunuz ancak bir gelişme göremiyorum?

C. Evet var, hatta yakın zamanda bir özelliğin aktif olacağını da belirtmek isterim. Şunu kesin olarak söyleyebilirim ki, geliştirici ekibimizi bölümlere ayırdık ve bir grup tamamen bu PvE gelişimi ile ilgileniyor. Bu yüzden sürekli PvE yi geliştiriyoruz. Takipte kalın.

S. Mogami ve Myoko yu karşılaştırdığımız da, Mogami 'nin üzerinde ki 5kule tamamıyla borda kısmına dönmüyor, ancak Myoko(Atago ve İbuki) 'da böyle bir sorun yok. Bu da şu demek oluyor Mogami tüm kulelerinden ateş etmek istediğinde bordasını daha çok gösteriyor ve buda köşk yeme olasılığını arttırıyor. Bu bir istenilen bir şey mi yoksa bir hata mı? Kule açıları dengeleme sebepleri yüzünden mi değiştiriliyor yada ayarlanıyor yoksa geliştiricileriniz her gemi için optimal açıyı mı ayarlamaya çalışıyor?

C. Bu sorun muhtemelen 0.5.13 yamasında düzeltilecek. Yardımınız için gerçekten teşekkürler. Kule açıları normal olarak bizim dengeleme kriterlerimiz de kullanılmıyor. Genel olarak konfor ve tarihsel bilgilerle ayarlanıyor.

Röportajın ikinci kısmı yarın sizlerle...

Kaynak: The Daily Bounce

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder