WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ağustos 09, 2016

Rus S/C - 04/08/16

Rus forumlarında yayımlanmış olan S/C(Soru-cevap bir nevi röportaj) EU forumundan Carnotzet tarafından ingilizceye çevrilmiştir. Seriler halinde kısa aralıklara süren bu röportajı size aktarıyorum.

İlk Seri ( 2 Ağustos)

S1. Mevcut ekonomik durumu(kredi ve deneyim kazanımı) pasif oyun oynayan BB oyuncularını, özellikle Sıralamalı savaşlarda ellerinde yıldız tutmak ve tamir masrafı vermemek için daha da pasifleştiriyor. Bu durumdan memnun musunuz?

C. Hayır, memnun değiliz, bu hiç eğlenceli bir durum değil. Bu yüzden önümüzde gelecek olan güncellemerde mevcut ekonomik sistemini değiştirecek ve özellikle takım için yapılan hareketler (Spot sis vs) için ekstra ödüller vereceğiz.

S2. Planlarınız arasında oyuna yeni flamalar, yükseltmeler yada yeni kaptan yetenekleri(radar süresini uzatlma,bekleme süresi azaltma) gibi yenilikler var mı?

C. Planlarımız arasında yok ancak fikirleriniz ilgi çekici geldi. Bunu ekibime ileteceğim.

S3. Oyuncularınıza gemilerine farklı dekarasyonlar eklemesini sağlayan bir özellik ileride gelebilir mi ?

C. Bu konuyu sürekli olarak konuşuyoruz. Bunu gerçekten getirmek isteriz. 0.5.11 yamasında bu isteğinize ufak bir başlangıç getireceğiz ve bazı prototip gemilerin dekarasyonlarını yapabileceksiniz.

İkinci Seri (2 Ağustos)

S1. Neden CV(Uçak Gemileri) torpidoları üst seviye gemilere giderken hasarları değişmiyor? bunu yaınısıra DD(Muhrip) torpidoları her seviye atladığında yeni özellikler getiriyor ancak CV'ler ?

C. Çünki CV ilerleyişi uçaklar ile ilgilidir, bu arada TB'ler(Thunderbold uçakları) sürekli gelişim içerisinde her seviyede daha sağlam ve hızlı oluyorlar. Eğer uçaklarla birlikte torpidolarıda geliştirirsek, resmen bir cehennem yaratmış oluruz.

S2. Tirpitz'in ikincil silahlandırma menzili neden 4.5 km bunu soruyorum çünkü aynı silahlandırmayı kullanan "Scharnhorst" 'un menzili 5 km ?

C. Dengeleme sebeplerinden. Siz daha "Bismarck" 'ın ikincillerini görmediniz. :)

Üçüncü Seri (2 Ağustos)

S1. Planlarınız arasında gemi bilgilerine yangına dayanıklılık bilgisi eklemek var mı?

C. Bu planlandı yani evet. Bu kullanışlı ve önemli bilgili önümüzdeki güncellemelerde ekleyeceğiz.

S2. Birkaç forumda görmüştüm İngiliz Kruvazör ağacı bu yıl gelecek diyorlardı. Ben size bir soru sormak istiyorum acaba konuşmalarınız ve tartışmalarınız arasında "HMS Ulysses" 'a dair bir umut var mı ? En ufak bir umut?

C. Bunu ekibim ile tartıştık. Prensiplerimiz arasında bu fikir var ama bu konuyu geliştiricilerimize hemen gönderemeyiz. Bunu yapmanın bir yolunu bulmalıyız önce. Umut her zaman küçükte olsa vardır.

S3. Bu sezon kaç adet süper lig savaşı(Rank 1'e erişmiş Tier X savaşlarından bahsediyor) yapıldı bilgisini verebilir misiniz?

C. Rus sunucusunda 30-40 civarı.

Deney sonuçlandı: Günümüz şekli ile bunu oyuna bir daha dahil etmeyeceğiz. Güncelledikten ve popüler bir hale geldiğini düşündüğümüzde bu Süper Lig savaşını yine ekleyeceğiz.

S4. Günümüzde yayınladığınız ve yayımlayacak olduğunuz Tier VI-VII Premium İngiliz, ABD, Alman ve Fransız BB'leri var. Acaba başka bir Tier VI-VII Premium Sovyet gemisi yayımlamayı düşünüyor musunuz?

C. Bu yıl bitiminden önce, hiç sanmıyorum ama genel konuşamam olabilirde.

Dördüncü Seri(3 Ağustos)

S1. Yakın gelecek planlarınız arasında Fırtına sistemini değiştirmeyi düşünüyor musunuz?

C Fırtına sistemi eklendiği ilk günden beri sürekli geliştiriliyor. 0.5.10 yamasında ufak değişlikler bekleyebilirsiniz.

S2. Görünmez ateşlere ilişkin(Ateş edip tespit olmama durumu) geliştiricileriniz böyle birşeyin 1900'lü yılların ortalarında var olduğu fikrine nereden kapıldı? Ayrıca gemi mekaniklerinin yine 1900'lü yılları yansıttığını düşünüyor musunuz? Bunun ilgili yakın gelecekte bir değişiklik söz konusu olacak mı?

C. Evet bu mekaniklerin o zamanın şartlarını yaşattığını düşünüyoruz.

Öteki yandan bu görünmez ateşlerden bizde memnun değiliz. Yakında bazı gemileri tekrar gözden geçireceğiz. Örnek olarak "Zao" 'ya birçok değişiklik gelicek sadece o değil diğer yüksek seviye kruvazörlerde tekrar işlenecek. Bazılarının gerçekten güçlendirilmeye ihtiyacı var(Umarım "Hindenburg" 'dan bahsediyordur :) ) bazılarının da biraz törpülenmeye.

S3. Planlarınız arasında gemilere çarpan torpidoların sekme olasılığı yada hasar verememe gibi bir olasılık ekleme planınız var mı ? Tıpkı gemiye çarpan mermilerde olduğu gibi ?

C. Teknik olarak konuşuyorum,yapılabilir ancak oyunun şimdilik buna ihtiyaç duyduğunu düşünmüyorum.

Son Seri(4 Ağustos)

S1. Planlarınız arasında tamamen yayınlanmış teknoloji ağaçlarına(Japon ve ABD) yeni bir farklı tipte DD ve BBV(Hava gurubu taşıyan zırhlı) gemileri eklemeyi düşünüyor musunuz ?

C. Elimizde birkaç plan var yakın zamanda ülkere için birçok farklı sınıf olacak. Yani evet planlarımız dahilindeKaynak: RU Resmi Forum EU Resmi Forum


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder