WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ağustos 20, 2016

Gamescom S/C - 19.08.16

Tüm sorular Saint Petersburg, Rusya'da süpertest yöneticisi olan Philip Molodkovets tarafından cevaplandırılmıştır.

HMS_H00D tarafından sorulmuş, oldukça merak edilen bir soru ile başlıyoruz; ne olduğunu şimdiden tahmin edebilirsiniz...

S: İngiliz gemilerinin ilk hattı oyuna ne zaman geliyor?

C: Bu sene içinde sunmayı planlıyoruz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi Almanya, Köln'de düzenlenen gamescom 2016'da verilecektir.

TheLordFlash ısrarla gelen bir soruyu daha bize yöneltiyor, fakat geliştiricilerimiz şimdiden cevap vermeyi başarabilecekler mi?

S: Bu sene içinde hangi ulusların/gemilerin World of Warships'e geleceğini söyleyebilir misiniz?

C: Bu konuda ayrıca bir bilgilendirme yapıyor olacağız, detaylı bilgi için gözlerinizi Portalımızdan ve Forumlardan ayırmayın!

MrFingers soruyor:

S: Hangi gemilerin teknik ağaçta yer alacağına, hangilerinin ise Premium Gemi olacağına nasıl karar veriyorsunuz?

C: Teknik ağaçları, tarihsel ve dengeli ilerleyişe sahip bir oyun yaratmaya çalışarak mantıklı bir biçimde oluşturmaya özen gösteriyoruz. Premium gemilere gelirsek, tarihsel bir geçmişi olan ün salmış gemiler ve benzersiz oynayış özelliklerine sahip sıradan olmayan gemiler fikrini seviyoruz. Genel anlamda bu konuda kesin kurallarımız bulunmamaktadır.

Modeste isimli oyuncumuz bugünlerde herkesin sormaya cesaret etmediği bir soruyu bize yönlendiriyor...

S: Filo oluşturmak için gereken denizaltılar oyunda yer almıyor. Bir bölgenin ele geçirilmesi durumunda torpido göndererek yararlı olabilirler. Denizaltılara kavuşacak mıyız?

C: Doğrusunu söylemek gerekirse şu anda denizaltılar ile ilgili herhangi bir planımız bulunmuyor. Teorik olarak konuşursak, bu elbette değişebilir, fakat şu anda oyunda hâlihazırda var olan gemi sınıflarıyla oldukça meşgulüz.

t0ffik1 oyundaki dengeleme konusunu merak ediyor.

S: Seviye X'un dengelenmesi için geliştiricilerin planları nelerdir?

C: Herhangi bir diğer Seviye için yaptığımızın aynısı: Sunucu verilerini ve sizlerden gelen geri bildirimleri değerlendirip gereken değişiklikleri yapmak.

Danziger_'in sorusu planlanmış bir özellik ile ilgili.

S: Klanlar WOWS'a ne zaman gelecek?

C: Üzerinde çalışıyoruz. Bunu mutlaka gerçekleştirmek istiyoruz fakat hangi tarihte veya hangi sürüm ile oyuna dâhil edileceğini şimdiden söylememiz imkânsız.

ROCKSTEEL79 sorusunu platform çeşitliliği üzerinden yöneltiyor.

S: WoWS'u PS4 platformunda görebilecek miyiz?

C: Elbette tüm platformlar ile ilgileniyoruz fakat paylaşabileceğimiz bir planımız şu anda bulunmuyor.

Erik_Aukan oyundaki faturalarını öderken zorlanıyor...

S: Oyuncuların tamir masraflarından daha az korkması ve daha aktif olarak oynamasını cesaretlendirmek adına ekonomiyi (tamir masrafları) ve oyun kiplerini geliştirmeyi planlıyor musunuz?

C: Evet. Daha agresif ve takım oyununu ödüllendiren, oyuncuların savaş sonrasında ödül kazanabilecekleri, oyun içinde yer alan faaliyetleri çeşitlendirmeyi kesinlikle planlıyoruz.

mea0w Ekip Savaşlarının nereye kaybolduğunu merak ediyor.

S: Pilot sezonun sonuna doğru Ekip Savaşları ile ilgilenenlerin sayısı gözle görülür derecede azalmıştı. Bunları daha ilginç ve ödüllendirici hâle getirmek için hangi değişiklikleri yapmayı planlıyorsunuz?

C: Oyun yayınlandıktan sonra Ekip Savaşları ile ilgili büyük sorunlar olduğunu keşfettik (oyuncularımızdan gelen geri bildirimler sayesinde). Şu anda ne yazık ki bu oyun kipinin geleceğini tartışamıyoruz. Ama en azından süper testte yer alacak bir sonraki sürümünü bekleyelim (Geliştiricilerimiz bu konuda bir bilgi paylaşmaya hazır olduğu zaman Portalımızda görebileceksiniz).

nibloke gemisini kafasına göre kişiselleştirmek istiyor.

S: Kendi sancaklarımızı gönderde sallandırmak, kendi renklerimizi seçmek ve kendi isim/numaramızı gemimize yerleştirmek gibi kozmetik değişiklikler görebilecek miyiz?

C: Muhtemelen, çünkü oyunun bu özelliğini zaten şu anda kendi aramızda tartışmaktayız. Bunun önceliklerimizden olduğunu söyleyemeyiz ama elbette böyle bir özelliğe sahip olmak hoş olacaktır.

Cmdr_Kouta uçak gemisini özelleştirmek istiyor.

S: World of Tanks'deki mermi seçimine benzeyen özellik gibi oyunda uçak gemilerimizin ekipmanını kişiselleştirebilecek miyiz?

C: Şimdilik önceden belirlenmiş ekipmanlar ile devam etmeyi planlıyoruz.

MadMike82'in sorusu yetenekli oyuncuların ödüllendirilmesi üzerine.

S: Şu anda oyunda muhriplerle düşman gemilerini tespit etmek, yararlı manevralar ile ekip oyununu desteklemek ve zırhlılara uçaksavar desteği vermek gibi başarımların karşılığında herhangi bir ödül bulunmamakta. Ekip oyununu cesaretlendirmek adına bu konuda herhangi bir değişiklik veya ödüllendirme planlarınız bulunuyor mu?

C: Evet, gelecek güncellemelerden birinde bu özelliği eklemeyi düşünüyoruz.

Cayden_Cailean'in sorusu teknik ağaçlar hakkında.

S: Muharebe kruvazörleri ile zırhlıları; hafif ve zırhlı diye de kruvazörleri ayırmak, teknik ağacı bu amaçla bölmek gibi planlarınız bulunuyor mu?

C: Hâlihazırda var olan teknik ağaç üzerinde çalışmak ve belki de bazı dalları yeniden düzenlemek gibi planlarımız bulunuyor fakat şimdilik yeni oyun içi sınıflar eklemeyi düşünmüyoruz.

Kaynak: TR Resmi Sayfası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder