WORLD OF WARSHIPS'IN KONSOL SÜRÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDIĞI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    AMERİKAN UÇAK GEMİLERİ İÇİN AP DİVE BOMBER ÖZELLİĞİNİN GETİRELECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG SERBEST DENEYİMLE SATIN ALINABİLECEK YENİ BİR GEMİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ENVANTER ÖZELLİĞİ GETİRİLDİKTEN SONRA GİZLİCE TÜM SATILABİLEN PARÇALA İNDİRİM YAPTIĞI VE İNSANLARI UYARMADAN YARI YARIYA ZARAR SOKTURDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    SIRALAMALI SEZONLARIN BU SEZON YENİDEN TİER VII OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    JAPON DONANMASI İÇİN YENİ BİR ZIRHLI AĞACI YAYIMLANACAĞINI VE BU AĞACIN EN SON GEMİSİNİN YAMATONUN KARDEŞ GEMİSİ MUSASHI OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    USS MISSIOURI GEMİSİ İÇİN WG'NİN SİZDEN TAM OLARAK 800.000 SERBEST DENEYİM İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    WG'NİN ASIA SUNUCUSU İÇİN YAPTIĞI ETKİNLİKTE İNGİLİZ KRUVAZÖRLERİ İLE 100K YANGIN HASARI VERMENİZİ İSTEDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    OYUNDA Kİ "ŞANSINI DENE" KUTUSUNDAN SİZE BİR "GREMYASHCYH" ÇIKMA OLASILIĞININ 55556 DA 1 OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "ANSHAN" VE "ARIZONA"'NIN SIRALAMALI SEZONDA Kİ EN YÜKSEK KAZANMA ORANINA SAHİP GEMİLER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                    BU GEMİLERİ "ATAGO", "TAKAO", "BISMARCK", "CLEVELAND" VE "BENSON"'IN TAKİP ETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?                                                                                                     "MURMANSK" KRUVAZÖRÜNÜN ARTIK POPÜLERLİĞİNİ YİTİRDİĞİ VE ÇOK FAZLA SATTIĞI İÇİN MARKETTEN KALDIRILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ağustos 10, 2016

EU S/C - 03/08/16

EU forumunda yapılan ilk röportajı ile karşınızdayım. Aslında bu röportajı Rus röportajından  önce yayımlamam gerekirdi ancak, Rus röportajı daha sıcak ve sıcaklığını kaybetmesin diye önceden yayımladım. Birde malum sitemiz yeni çevrilecek birçok makale var ancak vakit olmuyor. Her neyse bu röportaj WG 'nin EU çalışanı olan ve Alman BB 'lerle ilgili üzücü haberi veren Ph3lan ile yapılmış. EU için yapılan ilk röportajın keyfini sürmeniz dileğiyle...

S1. Clan sistemi ile ilgili bir ilerleme var mı ? Ne zaman "aha bu yamada gelicek" diyorsak bir ilerleme göremiyoruz. CW'lerin(Clan Savaşı) hala bizden çok uzakta olduğunu biliyoruz ama en azından clan taglarını alsak ve insanlar birbiri ile oynama başlasa ?


C. Clan sistemi üzerinde hâlâ çalışıyoruz ancak bu yıl gelecek olmalı.-birçok oyuncu tarafından bunun takip edildiğinin farkındayız ve bunun takım odaklı oyun için gerekliliğinde biliyoruz- Ama size şunu söylemeliyim WOWS(World of Warships) 'un clan sistemi WOT(World of Tanks) 'un kinden kesinlikle ayrı olacak.


S2. Clan sistemini getirmeden önce resmi bir lig oluşturmayı yada büyük bir turnuva düzenlemeyi planlıyor musunuz?


C. Yakın zamanda zaten büyük organizasyonlar gerçekleştirdik.(Büyük Deniz Savaşları, R Projesi vs..) Organizasyon ve büyük turnuvalar bir "Training Room" gerektirir ancak oyun bu özelliğin eklenmesi henüz hazır değil.


S3. Oyunun başından veri söz verdiğiniz WOT ve WOWP(World of Warplanes) 'da ki altınlar WOWS'a ne zaman gelecek ? Doblonların, altınlarla aynı değerde olması bir problem olmamalı. Birçok oyuncu WOT ve WOWP 'da büyük altın paketleri aldı çünkü onlara ekonomilerin birleştirileceği söylendi ve şimdi onlar resmen aldatılmış hissediyor.
Serbest deneyimler ne zaman birleştirilecek, söz vermiştiniz unutmayın? Tüm bu altın ve doblonlar ne zaman birleşecek? Şuan ki durumda isim değiştirme işlemini doblonla yapamıyoruz, sadece altınla yapılabiliyor.


C. Hesapların konsolidasyonu(bir borcun vadesini uzatmak demek burada ne anlamda kullanılmış anlamadım) için hâlâ çalışıyoruz. Yakın zamanda, Eylül 2015 'te yapılan duyuru hâlâ geçerli. Şuan ki Premium süresi tüm hesaplar için geçerli tıpkı oturumlar, şifreler, nickler gibi. Başka bir birleşme durumu mutlaka önceden yapılmış bir duyuru ile gelecek.


S4. Eğer imkan olsa ve oyunculara şöyle bir soru sorulsa; " Oyuna girmeden önce ve girdikten sonra MM(Matchmaking-Oyun kurucu) hakkında ne düşünüyorsnuz? "Oyuncular çoğu zaman duygusal olarak oyun sonrasında oyunu kaybettiklerinden MM 'nin kötü olduğunu (MM 'nin ne yaptığının bir önemi yok) yada her şeyin çok çabuk olup bittiğini söylerler. Bazen oyuncular sadece kuyrukta kimler olduğunu görmek için kuyruğa katılıyor ancak herhangi bir şey göremeden oyuna girmiş oluyorlar.


C. Hadi aynı durumu tersten oynatalım: Bir oyuncu listeye baktı ve ona göre seçti, sonra diğeri baktı ve sonra diğeri bu oyunu çürütür ve sonucu çok etkiler.


S5. Planlarınız arasında UI 'de ki(User Interface- Kullanıcı Arayüzü) bugu düzeltmek var mı?


C. Biz kademeli olarak bugları avlıyoruz yani bu demek oluyor ki buda yok edilecek. Bazen böyle şeyleri yakalamak gerçekten vakit alıyor.


S6. Oyuna günlük online olmak ödülü getirmeyi düşünüyor musunuz?

C. Biz böyle birşeyin yerine oyuncuyu günlük oyun oynamaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz günlük yapmanız gereken görevler, neredeyse hiç bitmeyen acemi kampı görevleri ve bunların dışında günlük olarak alabileceğiniz madalya ve flamalar.


S7. CV 'ler hakkındaki değişim planlarınız neler belki çok büyük bir değişim olmaz ama sizce şuan oynaması zevkli mi ?
Bu yıl CV 'lere bir nerf gelecek mi ?
Bu yıl CV 'lerin mekaniklerine uygulayacağınız şeyler var mı ?


C. Şuan ki durumda CV 'lerin oyun dışı kalmasından mutlu değiliz. CV 'lere bir yeniden yapılandırma planlarımız arasında ve bunun sonucunda umuyoruz ki herkes için daha eğlenceli olacak. İzlemede kalın!


S8. Yangın mekaniklerinde bir değişiklik olacak mı ?


C. Hasar mekanikleri(Yangın dahil) sürekli üzerinde çalışılan noktalar. Çünkü biz sürekli oyundaki gemilerin zırh ve çizimlerini geliştiriyoruz bunlarla beraber hasar mekanikleride değişiyor. Önümüzdeki güncellemelerde göreceksiniz.


S9. Daha fazla kaptan becerisine sahip olacak mıyız ?


C. Muhtemelen. Yayımladığmız son güncelleme kaptan yeteneklerinde değişiklik yaptı ileride kaptan yetenekleri ile ilgili daha fazla güncelleme göreceksiniz.


S10. Replay(Tekrar Oynat) sistemi ile ilgili planlarınız neler?


C. Bu sistem üzerinde hâlâ çalışıyor ve geliştiriyoruz sistemin ne zaman artık gerekli olduğunu düşünürsek standart hâle getireceğiz. Şimdilik, eğer replaylara ihtiyacınız varsa nasıl aktif edeceğinizi zaten rehberlerden biliyorsunuz, tıpkı training odası gibi :)


S11. Ranked(Dereceli/Sıralamalı) sisteminin kusurlu olduğu kanıtlandı. Sistem resmen bir piyango. Rank 1 'e ulaşmak takımınla karşı takımdan daha iyi etkileşimde bulunmak demek. Ancak biz emeklerimizin oyun sistemi tarafından ödüllendirildiğini göremiyoruz(tespit yapma, üssü ele geçirme vs..). Sadece kazanan takıma verilen bonusu biliyoruz. Ranked tekrardan yapılandırılıp piyangoya benzemesi biraz daha azaltılacak mı ?


C. Ranked bize hep güçlü bir bağlılık ve kişisel yetenekleri gösterir(unutmayın bu her zaman yüksek XP almak demek değildir). Zafere giden bir savaşta tonlarca aktivite var. Ancak biz her zaman sistem ve ödüllendirme üzerinde çalışıyor ve geliştiriyoruz. İzlemede kalın !

S12. Bu yılın başlarında 2016 planlarınızla ilgili bir video yayımlamıştınız. Acaba videoları düzenli olarak yayımlar mısınız ? Örnek vermek gerekirse her 6 ayda bir neler yaptığınızı nereden nereye geldiğinizi anlatın ve gelecek yıl planlarından bahsedin.


C. Biz yaptıklarımız hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz ancak bu dediğiniz şeyler ancak gerçekten büyük bir şeyler olduğunda olabilir. 


S13. İleride gece savaşları özel mekaniklerle(İşaret fişekleri, ışık kullanımı, tespit menzili azalması vs..)  özel bir oyun modu içinde mi gelecek ?


C. Şimdilik sadece hava durumu efektleri, fırtınalar ve onların oynanışa etkisiyle ilgileniyoruz. Gece savaşları bize yepyeni bir oyun anlayışı ve teknik değişimler getirecek yani kısa vade planlar arasında bu yok.


S14. İleride bir Premium gemiyi almadan önce botlara karşı test etme şansımız olacak mı ?


C. Gemiler hakkında nasıl daha iyi bilgiler edinebilirsiniz diye düşünüyoruz normal ve premiumlar içinde. Şimdilik basit oynanış taktikleri ve videolar üstünde çalışıyoruz ayrıca bir ön izleme de düşünüyoruz


S15. Ne zaman Tier X gemiler için kalıcı kamuflajlara kavuşacağız ?


C. Kademeli olarak kalıcı kamuflajları oyuna ekliyoruz.-bir geminin ne kadar karışık ve uğraştırıcı olduğu aklınızda bulunsun- Öncelikle ne popüler gemilerin kamuflajlarını kademeli olarak getiriyoruz ve tüm gemilere uygulamaya çalışıyoruz tabiki Tier X 'larda bunlar arasında yerini alacaktır.


S15. İleride bir gemiye birden çok bayrak takabilecek miyiz, örnek olarak farklı sezonlardan farklı bayraklar(Dereceli sezonlar)?


C. Bunu düşüüyoruz. Mevcut durumda tek bayrak takmanın üzücü olduğunu biliyoruz. Bu güncelleme yaklaştığında sizleri bilgilendireceğiz.


S16. Zaman zaman atılan merminin nüfuz ettiğini görüyoruz(yeni gelen mermi raporu sisteminden) ancak mermi hiç hasar vermiyor. Bu planlanmış bir şey mi yoksa bir hata mı? Bunun sebebi nedir ?


C. Çoğu zaman bu planlı bir olan yine çoğu zaman bir gemi yiyebileceği tüm hasarı yemiş oluyor ve sıktığınız mermiler hedefi etkilemiyor(patlamış silah kuleleri örneğin). Şunu unutmayın nişan alırken kullanım dışı kalmış parçalara değil hala parlak işlevini gören parçalara nişan alın.


S17. Zırh incelemesi ne zaman yayımlanacak?(Burada bahsedilen bir videoda her geminin köşkünün cephaneliğini vs nerede olduğunu gösterilmişti)


C. Diğer sorular gibi geçerli tek cevabı var "Ne zaman hazır olduğunda".-ama kesinlikle gamescom için değil.


S18. AA(Anti-air/Hava Savunma) silahları dağların arkasında ki hedeflere ateş edebiliyor bunun olması gerek. Düzeltmeyi düşünüyor musunuz?


C. Öncelik sıramızda değil.-şimdilik tuhaf gelebiliyor ama değiştirdiğimizde oldukça çaba gerektircektir.


S19. Planlarınız arasında karaya oturduğumuzda yada bir kara parçasına çarptığımızda geminin hasar görmesi var mı?


C. Şimdilik yok-ağır ateş altında karaya oturmak zaten dikkatsiz denizciler için yeterli bir ceza.


S20. Neden bir kaptan yeteneğini değiştirmek istediğimde tüm yetenekleri sıfırlamam gerekiyor?

C. Çünkü sistem böyle çalışıyor şimdilik bunu değiştirmeyi düşünmüyoruz.


Kaynak: EU Resmi Forumu 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder